Kıvılcım Güneş Isı Sistemleri - Anasayfa
Hakkımızda

Ürünlerimiz

Basınçlı Yatık Güneş Isı Sistemleri
Bu sistemlerde soğuk su beslemesi ilave bir şamandıralı depo olmaksızın direkt şebekeden sıcak su deposu içerisine yapılır. Dolayısıyla sistem daha çalışmaya başlamadan şebeke basıncına ulaşır. Sistem çalışmaya başladığında da sıcaklık arttıkça basınç da artar. Kapalı kaplar prensibine göre de basınç arttıkça deponun içindeki suyun sıcaklığı diğer şamandıralı sistemlere göre daha yüksek değerlere ulaşır.

Basınçlı sistemlerin şamandıralı sistemlere göre bir avantajı da kullanım yerinde soğuk su ile aynı veya daha yüksek basınç da olmasıdır. Bu sayede banyoda çok sıcak su ile haşlanma riski daha azdır. Şamandıralı sistemlerde sıcak su basıncı sadece depo seviyesi ile kullanım yeri arasındaki kot (kat yükseklik) farkından kaynaklanan statik basınç kadardır. Bu ise armatürlerde soğuk suyun sıcak suya yukarıya ötelemesine (soğuk ve sıcak suyun şebeke basınçlarının birbirinden farklı olmasından dolayı dengesiz bir sıcaklıkta su akışına neden olmaktadır.

Özellikleri:
Kapalı devre (kışlık) Doğal sirkülasyonlu sistemdir. Basınçlı sistem, şamandırasız su kesintisi olmayan soğuk bölgelerde kullanılır.

Basınçlı Güneş Isı Sistemleri

Basınçlı Dik Güneş Isı Sistemleri

Doğal sirkülasyonlu sistemdir. Sistemin çalışması için herhangi bir pompa (elektrik) kullanılmaz. Kapalı devre çalışır. Çalışma prensibi olarak "yatık basınçlı sistemler" ile aynı özelliklere sahiptir. Tek farkı deponun dikey yerleştirlmesi ve içerisinde yarım gömlek sisteminin kullanılmasıdır.Özellikler:
Kapalı devre çalışır. Doğal sirkülasyonlu çalışır. Don olayının sıkça görüldüğü soğuk ve su kesintisinin olmadığı bölgelerde tavsiye edilir. Kireç seviyesinin yüksek olduğu su şebekelerinde kullanıma uygundur.

Tüm sistemlerimizde opsiyonel olarak alüminyum, bakır veya paslanmaz çelik kollektörler kullanılmaktadır.

Basınçlı Güneş Isı Sistemleri

 
Klasik Şamandıralı Yatık Sistemler

Şamandıralı Dik Sistemler

Basınçlı Sistemler

Vakum Tüplü Sistemler

Cebri Sirkülasyonlu Sistemler

 
Kalorifer Kazanı

Boyler Kazanı

.
Kıvılcım Güneş Isı Sanayi © 2008
Adres: Yeni Sanayi Sitesi 6. Sk. No:15 BURDUR   Telefon: 0 (248) 252 83 84   Faks: 0 (248) 252 83 85 Msn: oparmak@hotmail.com